Музичний керівник рекомендує

Музика може лікувати.

Чому музика займає таке значне місце в нашому житті? Платон і Арістотель вважали музичну терапію ліками, цілющим не лише тіло, а й душу. Сучасні дослідження показали, що людське тіло перебуває в постійній музичної вібрації. Тільки наше вухо розрізняє 1378 різних тонів в різних діапазонах, і навіть самі незначні зміни в їхній частоті впливають на стан наших внутрішніх органів.
    Вчені встановили, що музика сприймається різними зонами людського мозку. Розшифрувавши комп'ютерні томограми, дослідники склали "музичну карту мозку", де з'ясувалося, наприклад, що інтервал або акорд тонічний тризвук сприймаються тільки лобовими частками головного мозку, що відповідають за наші позитивні емоції.
 

 Слухання музики.

 1. Адаптаційний період-музика, яка звучить фоном, сприяє зняттю нервової напруги.
2. Розвиток здібностей до сприйняття, яке впливає на загальний стан організму, викликає реакції, пов'язані зі зміною кровообігу, дихання, допомагає викликати або послабити напругу, збудження.
3. Створюються умови для емоцінального спілкування, вживання в образ, морального переживання, тобто вирішуються завдання психологічні, моральні, творчі, що веде до духовного вдосконалення.
 

Співи.

Кожна людина, народившись, отримує від природи дорогоцінний і великий дар - музичний інструмент особливої ​​якості-голос. Необхідно лише навчитися правильно володіти цим інструментом.
1. Розвиває голосовий апарат, голосові можливості, зміцнює голосові зв'язки, сприяє стійкості до різних захворювань горла.
2. Покращує мова (логоритмічних розспівування). Лікарі-логопеди використовують спів для лікування заїкання.
3. Сприяє виробленню вокально-слуховий координації.
4. Регулює і поглиблює дихання.
 

Музично-ритмічний рух.

 1.Развівают координацію рухів, поліпшують поставу дітей, виробляють чіткість ходьби і легкість бігу. Підвищується працездатність серцево-судинної, м'язової і дихальної систем організму.
2.Развівают почуття ритму, художньо-творчкскіе здібності. Поліпшується легенева вентиляція, збільшується амплітуда дихальних рухів.
У нашому дитячому саду музика супроводжує дитину протягом усього дня, починаючи з ранкової гімнастики, потім на музичних заняттях, фізкультури, З, хореографії. Діти засинають під музику і пробуджуються теж під музику.
У кожній групі є магнітофон. Вихователі, під керівництвом музичного керівника підібрали музику спеціально для дітей і використовують її кожен день у своїй роботі, тому що ми знаємо, який величезний вплив чинить на дитину музика, фольклор, література, образотворче та театральне мистецтво, що позитивно позначається на їхньому розвитку: інтелектуальному, соціальному, естетичному.